up
» » Початківцям птахівників: основи утримання курей
Подворье
eliaz от 24-01-2016, 22:20
Початківцям птахівників: основи утримання курей
0
2 286 просмотров
0 комментариев

Початківцям птахівників: основи утримання курей

Багато власників присадибних ділянок все частіше замислюються про перехід на м'ясо і яйця власного виробництва. А для початківця - кури - найкращий вибір. Вони не обтяжливі у догляді, невибагливі в харчуванні, добре розмножуються і самостійно можуть виростити потомство. Отже, що ж собою являє розведення курей в домашніх умовах: особливості утримання та догляду, ви знайдете далі в статті.

З чого почати?

У першу чергу вам необхідно визначитися, з якою метою ви будете розводити птахів: для одержання м'яса чи яєць? Сьогодні існує безліч різноманітних порід, які відносяться до одного з напрямків: м'ясні, яєчні, м'ясо-яєчні, декоративні, бійцівські. Для розведення на продаж найбільше підходять м'ясні і яєчні породи, а от для своєї родини краще вирощувати м'ясо-яєчних. Так, у вас буде вдосталь яєць і ви зможете отримати вдосталь дієтичного м'яса.

Після того як ви визначилися з напрямком домашнього птахівництва, необхідно вибрати конкретну породу. Наприклад, рекордсменкою за кількістю яєць вважається порода Ломан Браун, а на м'ясо краще вирощувати одну з порід бройлерів. Можна вибрати з того, що пропонують місцеві фермерські господарства або птахофабрики, розглянути породи докладніше і визначити оптимальну.

Для того щоб почати розведення курей, необхідно їх придбати. Найдешевшим варіантом буде покупка яєць для інкубатора. Але на цьому переваги закінчуються, а ось недоліків вистачає.

Немає гарантії статі. Для тих, хто збирається заводити несучок на яйця, великий відсоток півників може стати неприємним сюрпризом. Придбання яєць не дає і 100% виживання.

Купівля молодих несучок - не найдешевший спосіб початку розведення курок, але найнадійніший. Купуючи статевозрілих несучок, можна бути впевненим у тому, що поголів'я виживе і незабаром почне нести яйця. У перший рік можна розраховувати на хорошу несучість, після чого вона може трохи знизитися або залишитися на колишньому рівні, але це залежить в основному від породи. Для м'ясних порід оптимальним віком для купівлі вважається 20 діб. Вирощувати курчат з такого віку легше, вони вже не залежать від несучки, можуть їсти і знаходити їжу самостійно.

Деякі дачники купують на літній сезон підросли курей, вибракуваних птахофабриками. Найбільше такий варіант підходить, коли планується сезонне розведення курей на дачі.

Правильний вибір

Якщо ви зважилися купувати курчат, молодняк або дорослих курок з птахофабрики, важливо вибрати здорову птицю. За якими ж ознаками можна зрозуміти, що з птахом все гаразд? Тут важливо придивитися до зовнішнього вигляду:

  • гладкі ноги, дзьоб, гребінь;
  • чисті очі;
  • відсутність виділень з очей і дзьоба;
  • рівномірне оперення.

Якщо птах млявий, сонливий, блідий, швидше за все, він хворий. Здорові несучки постійно зайняті справою: вони риються в землі, шукають, топчуться на місці, мають гарний зовнішній вигляд. Купувати краще всього не менше трьох несучок, в компанії ці птахи краще ростуть, розвиваються і несуть яйця. Також плануючи розводити курей варто подбати і про півня. В іншому випадку, можете придбати тільки несучок, вони в будь-якому випадку будуть нестися, але яйця в такому випадку будуть не заплідненими.

Особливості утримання та догляду за курми

Повсюдна практика показує, що саме кури найкраще підходять для вирощування на присадибній ділянці. Створити відповідні умови досить легко, в кормі вони вкрай невибагливі, до того ж влітку здатні добувати його самостійно. В результаті можна регулярно одержувати високопоживні яйця і дієтичне м'ясо з мінімальними витратами.

Утримання курей у домашніх умовах, на дачі, присадибних ділянках має ще одну перевагу: відходи курей є чудовим добривом для всіх садово-городніх рослин. Як бачимо користі від утримання цих птахів хоч відбавляй!

Правильний раціон харчування

У будь-якому господарстві, особливо якщо є город, завжди знайдеться чим годувати курей. Ці птахи абсолютно всеїдні. У їжу їм годяться як спеціальні комбікорми та зернові суміші, так і бадилля городніх рослин, зелень, коренеплоди, овочі та фрукти, хліб і навіть залишки з господарського столу. Утримання курей не затратно, особливо якщо корми заготовлювати самостійно.

Несучок важливо годувати правильно, додаючи в їх раціон яєчну шкаралупу, крейду, сіль і деревне вугілля. Адже разом з яйцем з їхнього організму йде багато кальцію, який необхідно заповнювати. На прогулянках, у вольєрах, курниках і клітках постійно повинна бути чиста вода, а взимку необхідно стежити, щоб вона не замерзала. У курчат вона повинна бути ще і тепла.

Якщо розведення курей планується на присадибній ділянці, влітку їм бажано давати можливість вільно гуляти. Це дуже корисно не тільки для самих птахів, але і в господарстві. Під час таких прогулянок птиці збирають хробаків і шкідників, поїдають бур'яни. При цьому можна значно заощадити на кормі.


За матераілами видання Бабусин сад :
http://babushkinsad.kiev.ua/2015/03/14/971.html
http://babushkinsad.kiev.ua/category/home-farm/ptaxivnictvo/breeds-of-chickens


Новости по теме:
Последние комментарии:
Поиск по сайту:
Мы в соц. сетях:
Новостная Рассылка
« Февраль 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
© 2008-2020 Все права защищены